×

ادارات دولتی مانع تضییع حقوق بیت‌المال شوند

 • کد خبر: 173527
 • 5 اردیبهشت 1400
 • سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان‌شرقی، گفت: ادارات دولتی در عین تلاش برای افزایش بهره‌وری کشاورزی و رفع موانع تولید خصوصاً برای کشاورزان، مانع تضییع حقوق بیت‌المال شوند.
  ادارات دولتی مانع تضییع حقوق بیت‌المال شوند
 • احمد موقری در نشست بررسی مشکلات اراضی روستای گله‌بان شهرستان تبریز بر این نکته تأکید کرد که ادارات دولتی ضمن تلاش برای اجرایی شدن شعار سال جمهوری اسلامی در تلاش برای مانع‌زدایی از تولید، بایستی مانع تضییع حقوق بیت‌المال شوند.

  در ابتدای جلسه مهردادی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گزارشی از وضعیت اراضی منطقه ارائه داد و گفت: بیش از ۳۲۵ هکتار از مراتع پلاک ۲۸ اصلی از بخش ۱۵ تبریز موسوم به روستای گله‌بان برابر قرارداد در قالب طرح مرتع‌داری با هدف تولید علوفه فی‌ما بین اهالی و بهره‌برداران روسای گله‌بان و سرجنگل‌داری کل وقت استان به مدت سی سال به بهره.برداران واگذار شده است، تخلفاتی شامل ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییر کاربری و حفر چاه در اراضی مذکور طی سنوات گذشته به وقوع بپیوندد.

  اکبر فتحی، رئیس جهادکشاورزی نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را در ارتباط با موضوع بیان و بر این نکته تأکید کرد که تلاش این مجموعه بر مبنای تمدید قرارداد با متصرفین و بهره‌برداران فعلی برابر ضوابط اداره‌کل منابع طبیعی است. لکن نسبت به برخورد قانونی با متخلفان نیز در حال اقدام است.

  در نهایت پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری با همکاری جهادکشاورزی استان، اقدامات لازم جهت فراهم نمودن مقدمات عقد قرارداد اجاره یا رفع تصرف با بهره‌برداران انجام دهد.

  همچنین مقرر شد در مورد افرادی که اقدام به تغییر کاربری و یا ایجاد ساخت و ساز در اراضی مذکور نموده.اند برابر مقررات برخورد قانونی انجام و در صورت نیاز نسبت به تشکیل پرونده قضایی اقدام شود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *