×

العربیه مدعی شد/
اخباری از ترور دو تبعه لبنان در تهران

 • کد خبر: 165946
 • 18 مرداد 1399
 • بر اساس اخباری که هنوز رسما تایید نشده‌ و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دو تبعه لبنانی در تهران و در مقابل منزل ابو مهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق ترور شدند.
  اخباری از ترور دو تبعه لبنان در تهران
 • به گزارش نوبر، احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار مشهور ایرانی شامگاه جمعه ۷ آگوست ۲۰۲۰ در صفحه توئیترش نوشت، دو تبعه لبنانیدر حوالی منزل ابومهدی المهندس ترور شدند.

  بهنام قلی‌پور، دیگر فعال رسانه‌ای اهل ایران هم ترورشدگان را یک پدر و دختر با نام « حبیب و مریم داوودی» معرفی کرد که «در نزدیکیخانه مهندس المهدی در محله پاسداران تهران از سوی یک راکب با شلیک پنج گلوله» کشته شده‌اند. قلی‌پور تاکید کرد که این خبر را اولینبار اکانت‌های نزدیک به نهادهای امنیتی منتشر کرده‌اند.

  صفحه «خبر فوری» هم گزارش کرد که « برخی منابع خبری در توییتر، خبر از ترور دو تبعه لبنانی در خیابان پاسداران تهران بوستانیکم می‌دهنداین دو نفر بنام‌های مریم داوودی و حبیب داوودی توسط تیم موتوری به ضرب ۵ گلوله ترور شدند

  العربیه فارسی هنوز نمی‌تواند مستقلا صحت این گزارش‌ها را تایید کند.

  ابومهدی المهندس، جانشین سابق شورای حشد الشعبی عراق بود که در سوم ژانویه ۲۰۲۰ در حمله پهپادی ارتش آمریکا در نزدیکیفرودگاه بین‌المللی بغداد به همراه قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران کشته شد.

  خانواده ابومهدی المهندس سال‌هاست که ساکن ایران هستند.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *