×

اولتیماتوم معاون استاندار به شهرداری تبریز و مسئولان اجرایی:
وضعیت فعلی بزرگراه کسایی، زیبنده تبریز نیست

 • کد خبر: 167602
 • 13 مهر 1399
 • معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از وضعیت فعلی بزرگراه شهید کسایی و کم توجهی برخی متولیان امر به افزایش ایمنی در این  محور انتقاد کرد.
  وضعیت فعلی بزرگراه کسایی، زیبنده تبریز نیست
 • به گزارش نوبر، جواد رحمتی در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت و ایمنی حمل و نقل استان، تلاش برای سلامت هرچه بیشتر مردم را از مهم‌ترین وظایف تمامی مسئولان برشمرد و افزود: ایمن سازی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی درون شهری و برون شهری، از جمله عوامل دخیل در جلوگیری از صدمه به سلامتی مردم است.

  وی در بخشی از سخنان خود از کاهش ۲۰ درصدی تصادفات برون شهری استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال خبر داد و گفت: از تلاش‌ها و زحمات تمامی عوامل دخیل در این خبر بسیار خوشحال کننده، بخصوص پلیس راه قدرانیم.

  وی با انتقاد از وضعیت فعلی بزرگراه شهید کسایی و بی‌توجهی برخی از متولیان امر نسبت به رفع مشکلات موجود، اظهار کرد: این وضعیت مایه آبروریزی برای شهری همچون تبریز است و می‌بایست هرچه سریع ‌تر نسبت به رفع مشکلات، ایمن سازی، کنترل ورود و خروج؛ اصلاح هندسی و بررسی‌های فنی آن اقدام کرده و از توان متخصصین مهندسی برای تدوین یک طرح مطالعاتی در این زمینه استفاده کرد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه خواستار توجه بیشتر شهرداری تبریز نسبت به بزرگراه شهید کسایی شد و گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از این بزرگراه در حریم قانونی شهر تبریز قرار دارد، شهرداری تبریز به وظایف خود با هدف کاهش سوانح و حوادث ترافیکی در این مسیر توجه بیشتری داشته باشد.

  رحمتی ادامه داد: به رغم اهمیت بسیار ویژه بزرگراه شهید کسایی و تاکید برای ساماندهی مشکلات فعلی این بزرگراه در جلسات مختلف، حساسیت قابل قبولی از سوی برخی دستگاه های دولتی و سایر متولیان امر وجود ندارد.

  وی در همین راستا ادامه داد: در دوهفته آتی باید جلساتی برای همفکری و بررسی‌های فنی در زمینه بزرگراه شهید کسایی، برگزار و یکبار برای همیشه، تصمیم قاطع و قابل اجرایی در این زمینه اتخاذ کنیم .مسئولان و متولیان امر همچون آقای شهردار نیز شخصا در  این جلسات حضور داشته باشند.

  وی تصریح کرد: تصمیمات ما باید به شکلی باشد که راه، عامل اصلی تصادف در محور بزگراه کسایی نبوده و با برنامه ریزی مدون و میان مدت، ایمنی سفر در این مسیر را افزایش دهیم.

  رضا کریمی نژاد، رییس پلیس راه استان و علیزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد خود در زمینه آخرین آمار سوانح و حوادث جاده‌ای استان و پیشنهادات مورد نیاز برای افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی استان پرداختند.

   

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *