تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
کد خبر : 171534

آغاز مجدد آسفالت‌ریزی اساسی سطح تبریز از اسفندماه

آغاز مجدد آسفالت‌ریزی اساسی سطح تبریز از اسفندماه

به گزارش نوبر، بابک شریفی گفت: آسفالت‌ریزی در ۳۷ خیابان و معبر اصلی شهر را با ابلاغ شیوه‌های اصلاحی و با تأکید بر اجرای کیفی پیش برده است و به صورت اصلاح اساسی کار شده است.  او افزود: در برخی نقاط  نیاز به اصلاح زیرسازی بوده و در برخی نقاط دیگر روسازی خیابان نیاز به

به گزارش نوبر، بابک شریفی گفت: آسفالت‌ریزی در ۳۷ خیابان و معبر اصلی شهر را با ابلاغ شیوه‌های اصلاحی و با تأکید بر اجرای کیفی پیش برده است و به صورت اصلاح اساسی کار شده است.

 او افزود: در برخی نقاط  نیاز به اصلاح زیرسازی بوده و در برخی نقاط دیگر روسازی خیابان نیاز به اصلاح داشته که با شیوه‌هایی که از طریق کمیته آسفالت تعیین شده است، به نسبت وضعیت خرابی  زیرسازی و روسازی خیابان‌ها، شیوه اصلاحی مختص هر خیابان  تصویب شده است.

 مدیرعامل سازمان عمران با اشاره به اولویت‌های  آسفالت‌ریزی اساسی معابر اعلام کرد: تمام اقدامات سازمان عمران بر اساس اولولیت‌های تعیین شده در اول سال بوده که برخی از آن‌ها عملیات در سالجاری اجرا و برخی دیگر باقی مانده است.

 او اضافه کرد: در ادامه پروژه آسفالت ریزی اساسی اولویت سازمان ادامه همان ابلاغیه قبلی است که اواخر سال ۹۹ و اوایل سال ۱۴۰۰، با همین اولویت کار کرده و خارج از این اولویت تعیین شده برای هیچ خیابانی   آسفالت‌ریزی انجام نخواهد شد. 

 شریفی با اشاره به برنامه مدون سازمان عمران تبریز خاطرنشان کرد: تمامی پروژه های آسفالت‌ریزی سطح شهر را که به صورت اساسی توسط سازمان عمران انجام می گیرد، مطابق یک برنامه مدون اول سال است که مورد تایید شهرداری تبریز و ابلاغیه از طرف معاونت عمرانی شهرداری تبریز است.

 او با اشاره به دو عملیات آسفالت ریزی سازمان عمران ابراز کرد:  دو عملیات آسفالت ریزی نیز داریم که یکی از آنها کارگاه‌های امانی مناطق ۱۰ گانه است که روزانه ۵ تا ۱۰ تن آسفالت برای کارگاه امانی هر منطقه تحویل داده می شود که بر اساس اولویت بندی و برنامه ریزی آنها صرفا برای لکه گیری، چاله زدایی و رفع خطر به کار می رود. و پروژه‌ای اساسی نیست.

 مدیرعامل سازمان عمران تصریح کرد: بخش سوم بحث آسفالت‌ریزی سازمان، پیمانکاران مناطق ۱۰ گانه هستند که روزانه پس از تحویل آسفالت به آنها در محل کارخانه، بر اساس برنامه ریزی، اولویت بندی و تشخیص خود مناطق در سطح معابر فرعی و محلات شهر توزیع می کنند.

 شریفی تأکید کرد: سازمان عمران نقشی در تعیین اولویت آسفالت ریزی مناطق  ندارد و تنها تلاش فعالیت شبانه روزی برای تأمین آسفالت مناطق که از طریق پیمانکار در محلات تبریز توزیع می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.