×

شانس میزبانی به حداقل رسید؛
آب پاکی AFC روی دستان فدراسیون فوتبال ایران

 • کد خبر: 172089
 • 19 اسفند 1399
 • AFC دلایل مختلفی را برای عدم اعطای حق میزبانی مسابقات این قاره به ایران برشمرده است.
  آب پاکی AFC روی دستان فدراسیون فوتبال ایران
 • به گزارش نوبر خبر؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای مشکلات ایران برای میزبانی از رقابت‌های آسیایی را شرح داده است. در این نامه که به روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال ایران وصول شده، AFC دلایل مختلفی را برای عدم اعطای حق میزبانی مسابقات این قاره به ایران برشمرده و از طرف ایرانی درخواست راه‌حل کرده است؛ آن‌چه که AFC در این نامه به آن اشاره کرده، مسائل مختلفی را از جمله مسئله حق پخش تلویزیونی، موضوع مشکلات مالی و هم‌چنین مسائل مربوط به گمرک و البته شرایط خاصی کرونایی را در بر می‌گیرد.

  کنفدراسیون فوتبال آسیا سپس در انتهای نامه از طرف ایرانی درخواست کرده که اگر راه‌حلی برای رفع این مشکلات دارد ارائه بدهد؛ این نامه در فدراسیون فوتبال با اعتراض جدی مواجه شده، چرا که عنوان کلی و شامل کلیه مسابقات AFC از جمله انتخابی جام‌جهانی و لیگ قهرمانان آسیا را در بر می‌گیرد و به عنوان مثال در مسابقات مقدماتی جام جهانی، ایران خود مالکیت حق پخش مسابقات داخلی را برعهده دارد و بنابراین مسئله‌ای که در مسابقات لیگ قهرمانان ممکن است بروز کند، از این جنبه در مسابقات ملی برای ایران وجود ندارد.

  هم‌چنین تفاوت اصلی میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا این است که ایران از چهار مسابقه باقی‌مانده، میزبان سه مسابقه است و انجام بازی در کشور حق مسلم ما به نظر می‌آید؛ کما اینکه ظاهرا عربستان، چین و امارات که شرایطی مشابه با ایران را داشته و در سه بازی باقیمانده میزبان هستند، میزبانی متمرکز بازی‌های باقیمانده گروه‌شان در مرحله مقدماتی جام جهانی را دریافت کرده‌اند.

  اما در شرایطی که چالش گرفتن حق میزبانی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی که شامل چهار بازی مقابل هنگ‌کنگ، کامبوج، عراق و بحرین شده از سوی فدراسیون می‌شود، به نظر می‌آید ایران در بخش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از کم‌ترین شانس برای میزبانی برخوردار باشد و باید انتظار داشت که تیم‌های ایرانی برای برگزاری مسابقات به صورت متمرکز به کشورهای مختلفی از جمله عربستان، امارات و هند سفر کنند.

  بنابر اخبار موثق، میزبانی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تا ۴۸ ساعت آینده اعلام خواهد شد و باید دید در نهایت کدام کشورها میزبانی این رقابت‌ها را برعهده می‌گیرند.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *