• امروز : یکشنبه - 12 تیر - 1401
 • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
 • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

علت تغییر غیرمنطقی در نتیجه انتخابات چیست؟

 • 13 تیر 1400 - 22:30
علت تغییر غیرمنطقی در نتیجه انتخابات چیست؟
اسماعیل چمنی، کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز بیانیه ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی

مردم فهیم تبریز، خبرنگاران و نمایندگان محترم رسانه های گروهی

سلام و درود می فرستیم به پیشگاه شهیدانی که جان خود را به پای درخت جمهوری اسلامی ریختند تا بیرق سرخ حسینی و نهال عزت و اقتدار و حق انتخاب ملت بر سرنوشت خویش در این دیار زنده بماند.

همانگونه که در جریان هستید انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال با حضور باشکوه شما مردم عزیز و تلاش و اخلاص ستادهای تبلیغاتی و رقایت فشرده همه کاندیداها برگزار شد و اینجانب با کسب ۱۸۰۴۵ رای به پشتوانه اعتماد شهروندان عزیز به عنوان نفر سیزدهم به ترکیب شورای اسلامی ششم تبریز انتخاب شدم که جا دارد از حسن اعتماد مردم شریف قدردانی نمایم. اما در ادامه روند تائید نهایی نتایج، دست های پشت پرده از آستین برخی بدخواهان بیرون آمد و با رفتارهای دور از شان جمهوریت نظام، و به نیت دست یافتن به مقاصد منفعت طلبانه گروهی و شخصی خویش، مرحله تائید انتخابات و بازشماری آرای دستی و مکانیزه را به رغم مستندات قانونی و صحیح وارد پروسه ای کردند تا سناریوی از پیش نوشته خویش را عملی سازند و به هر طریق و هزینه ممکن جای نفرات سیزدهم و چهاردهم را عوض کنند.

متاسفانه برخی در فضای مجازی و صفحات شخصی نیز به عنوان پیاده نظام این حرکت شوم و ضدمردمی، با اعمال بدخواهان همراهی کرده و با دامن زدن بر آتش کینه وحسد نهایت بداخلاقی و رفتار ناشایست را نسبت به آرای ملت، اعتماد عمومی، اعتبار و حیثیت انتخابات و حق و حقوق اینجانب روا داشتند. به رغم همه اصرار دوستان و اطرافیان برای پاسخگویی رسانه ای به این شبهه افکنی ها و مبارز طلبی های برخی از نامزدهای محترم و اطرافیانشان، صبر و سکوت پیشه کرده و معتقد به طی مراحل قانونی و اعلام نظر بعد از بازشماری و اعلام نتایج قطعی بودم. متاسفانه جفا و بی مهری ها و توهین های این عده در حافظه تاریخ ثبت و ضبط بوده و سوء استفاده از آیات قرآنی، تعابیر دینی و ملی و مبارز طلبی این عده قلیل و مدعی دیانت و اخلاق مداری را به خداوند حکیم واگذار می کنم. اما اینک لازم می دانم از پس این دردنامه و تظلم خواهی خویش، نکاتی را به اطلاع مسئولان برگزاری انتخابات و نیز مردم شریف تبریز برسانم تا خود بر مسند قضاوت بنشینند که چگونه همه برنامه ریزی های خویش را از مدت ها قبل برای این جابجایی بی سابقه در جایگاه منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر تبریز صرف کردند!

برابر اعلام فرمانداری در بازشماری آرای دستی ۱۶۰ صندوق و آرای مکانیزه سه صندوق هیچ تغییر موثر و خاصی در نتیجه انتخابات حاصل نشده است اما با کمال تعجب و تاسف در اعلام نتایج جدید، بیش از ۶۰۸۹ رأی به آرای قبلی ۲۰ عضو اصلی و علی البدل شورای اسلامی شهر تبریز افزوده شده است. اکنون با لحاظ این ادعا، چند سؤال می تواند توسط محافل حقوقی و قانونی رسانه های گروهی مورد پرسش و بررسی قرار گیرد:

۱) در حالی که در روز انتخابات از سوی مقامات عالی رتبه کشور و رسانه های ملی و محلی بر روی جذب و ترغیب و اخذ حتی یک رأی تأکید و تبلیغ می شد چگونه است که این همه رأی، از سوی هیأت اجرائی و نظارت پیش از این نادیده گرفته شده بود؟ آیا این موضوع توهین به شعور ملت و به بازی گرفتن نقش آنان در تعیین سرنوشت خویش نیست؟ آیا نباید مسئولان صندوق ها، شمارش آرا و تجمیع و همه مسئولان و دست اندرکاران امر انتخابات، به خاطر این قصور و اهمال پاسخگوی عملکرد خود در سلب اعتماد عمومی باشند؟

۲) اگر این تعداد رأی فقط به آرای ۲۰ عضو اصلی و علی البدل اضافه شده در آن صورت فرضیه افزایش آرای بقیه ۴۳۹ نامزد انتخاباتی نیز صحیح بوده و قابل طرح و پیگیری است! آیا می توان با چنین تغییر گسترده در بازشماری آرا چگونه می توان به صحت و سلامت آن باور داشت؟

۳) آیا بعد از این همه تغییر و افزایش آرای صورت گرفته، آمار اعلامی از سوی فرمانداری در مورد نرخ مشارکت مردم تبریز در انتخابات اخیر زیر سوال نمی رود؟ چرا این آرا قبلا شمارش نشده و قصور صورت گرفته است؟

۴) نگاهی به وضعیت تغییر آرای ۲۰ عضو اصلی و علی البدل نکته جالبی به اثبات می رسد، جایی که همه آرای ۲۰ عضو، به طور گسترده و به صورت سه رقمی، بین ۱۹۲ رأی تا ۷۱۷ رأی افزایش یافته چگونه است که تنها آرای بنده به عنوان نفر سیزدهم و هدف اصلی برنامه ریزان این سناریوی انتخاباتی، فقط و فقط ۲۲ رأی اضافه شده است؟ آیا همه مقاصد برای جابجایی نفرات سیزدهم و چهاردهم چیدمان خاص و مهندسی شده بود؟

۵) در حالی که در جریان بازشماری آرا فرماندار محترم و اعضای هیأت نظارت، بارها و در حضور نمایندگان نامزدها اعلام کردند که هیچ تغییر مؤثر و محسوسی در نتایج بازشماری آرا حاصل نشده است چگونه در اعلام نتایج بازشماری جدید، شاهد این تغییر فاحش و آشکار هستیم؟ منبع و علت و مرجع چنین تغییر مشکوک، ناجوانمردانه و غیر منطقی کیست؟ کجاست؟ اگر نیت اولیه همان جابجایی نفرات سیزدهم و چهاردهم بوده، دیگر چه نیازی به این همه هزینه و دو هفته معطلی و بلاتکلیفی بود؟

اینجانب هیچ علاقه و حرصی برای راهیابی به شورای شهر تبریز نداشته و ندارم و اگر پای در میدان انتخاباتی نهادم صرفا با نیت خدمت به مردم شریف تبریز و احقاق حق آنان و افزایش شور انتخاباتی بود. اما نگران آینده این شهر و سرنوشت مردمی هستم که با هزاران بارقه امید و شور و شوق پای در رقابت های انتخاباتی گذاشتند، در ستادهای انتخاباتی تلاش کردند و در نهایت مزد کار آنان به خاطر زیاده خواهی عده ای چنین مورد تاراج قرار می گیرد. می ترسیم از آن روزی که از امانت گرانبهای خون شهیدان و امام شهیدان، یعنی جمهوریت و مردم سالاری چیزی باقی نماند و در سال های آتی به خاطر این همه قصور و جفا و بی عدالتی، کسی را شور و شوق انگیزه حضور وجود نداشته باشد.

اینجانب ضمن تشکر مجدد از همه مردم صبور و شریف تبریز، با استعانت از کردگار عادل و به احترام ملت شریف تبریز و بنا به خواست بر حق آنان برای صیانت از آرایشان، پیگیری این جفای آشکار را از طریق مجاری قانونی و محاکم قضایی حق قانونی خود و موکلان خویش دانسته و در نهایت مکافات عمل همه جفاکاران را به خداوند عزوجل واگذار می نمایم.

سلامتی و سربلندی همه خادمین صدیق و آزاده کشورمان را از درگاه احدیت خواستارم.

  اسماعیل چمنی ( نامزد ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز)

لینک کوتاه : https://nobarnews.ir/?p=211605

  اخبار مرتبط

  18آبان
  رهنمودهای مراجع پشتوانه اقدامات دولت است
  گفتگوی تلفنی رئیس‌جمهور با آیت‌الله صافی گلپایگانی:

  رهنمودهای مراجع پشتوانه اقدامات دولت است

  17مرداد
  اظهارات صادقانه و واقع‌بینانه فرماندار از انتخابات تبریز
  انتقاد مهدوی از ناهماهنگی هیات مرکزی نظارت و هیات اجرایی:

  اظهارات صادقانه و واقع‌بینانه فرماندار از انتخابات تبریز

  27تیر
  دولت ارائه گزارش شفاف به مردم را یک وظیفه می‌داند
  روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

  دولت ارائه گزارش شفاف به مردم را یک وظیفه می‌داند

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.