• امروز : یکشنبه - 12 تیر - 1401
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022
خبر/

زاکانی : باید گردن آن هایی که زمینه اتفاقات آبان ۹۸ را فراهم کردند شکست

  • 24 خرداد 1400 - 17:29
زاکانی : باید گردن آن هایی که زمینه اتفاقات آبان ۹۸ را فراهم کردند شکست
در نشست انتخاباتی گفتگوی دانشگاهیان دانشگاه امیرکبیر با کاندیداهای انتخاباتی، امروز علیرضا زاکانی در این دانشگاه حضور یافت و به گفتگو با دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه پرداخت.

به گزارش نوبر نیوز، طی نشست انتخاباتی دانشگاهیان با کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، امروز علیرضا زاکانی، کاندیدای ریاست جمهوری در دانشگاه امیرکبیر حضور یافت و به گفتگو با دانشجویان و اساتید و کارکنان آنجا پرداخت.

 

در این نشست، نمایندگان بسیج اساتید، بسیج کارکنان، بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان به بیان مطالبات و نکات خود ناظر به این کاندید ریاست جمهوری پرداختند.

 

صحبت‌های علیرضا زاکانی در این نشست به شرح زیر است:

موضوع مناظرات و فرصت هایی که مطرح شد، عملا چهره واقعی برنامه ها و کارکردها را به مردم نشان نداد و صرفا عده ای آمده بودند که دنبال هیاهو باشند.

ما امروزه دو رقیب داریم و همچنین شرایط جهانی و منطقه در حال تغییر است. در حال حاضر هیچ موقع منطقه ما این قدر مستعد حاکمیت ملت ها نبوده است و ما یک پیچ تاریخی را پشت سر گذاشتیم که نقش ما بسیار مهم است. نقش ایران نقش بی بدیل و بی نظیر در منطقه است و نوع این حکمرانی حائز اهمیت است.

زاکانی: جامعه امروز ما کاریکاتوری است / مسئولیت فاجعه کرونا به عهده رئیس جمهور است / سهام استقلال و پرسپولیس باید به طرفداران آنان واگذار شود / آمریکا به شرط برداشتن تحریم‌ها، آزاد است به برجام بازگردد

دو رقیب داریم که یکی در داخل است و یکی در خارج

ما دو رقیب داریم که یکی در داخل است و یکی در خارج. ما به هیچ عنوان رقیب خارجی را قبول نداریم و با ایده جهانی آن موافق نیستیم. آنان تصاویر مختلفی از انسان و جامعه ارائه می دهند و ما یک رقیب جدی در مقابل این پارادایم جهانی هستیم. امروز آنان به دنبال سلطه گری هستند و ما نیز به دنبال نفی این سلطه گری و عدم پذیرش آن هستیم. باید گفت که کشورها باید آزاد باشند و خودشان در مسیر درست رشد کنند. این دو نوع نگاه در مقابل یکدیگر است.

انقلاب اسلامی شعارهایی داده است که به شدت مورد اقبال قرار گرفت و در حال حاضر ما نیازمند این هستیم که یک الگو به جهان ارائه دهیم؛ اما متاسفانه ایران امروز متناسب با آن الگوی انقلاب اسلامی نیست. ما آزادی، استقلال، عدالت و معنویت را داریم اما مورد مطلوب ما نیست و از معنای واقعی اینها فاصله دارد.

جامعه ما امروز کاریکاتوری شده است

جامعه ما امروز کاریکاتوری شده است. در حال حاضر نباید پای کسی جلوی مسئولان بلغزد و همچنین کسی نتواند گردن کشی کند. شعار ما ایران قوی و پیشرفته است و باید ناظر به تمام بخش ها ایده و طرح وجود داشته باشد. اساس کار ما نیز عقلانیت، اخلاص و خلاقیت است. به عبارتی ما یک تحول همه جانبه نیاز داریم. باید امکانی ایجاد شود که سال اول مردم احساس کنند که تغییراتی ایجاد شده و در پایان سال چهارم نیز مردم احساس تحول اساسی کنند و برای این کار نیز باید مردم به میدان آورده شوند.

از طرف دیگر ما یک رقیب داخلی داریم. آنان می گویند که ما چیزی نداریم و دست مان در داخل خالی است و عملا ما با این ایده مخالفیم. آنان دچار اشرافی گری هستند و می خواهند از مردم جدا باشند و همچنین از دهه هفتاد می خواستند دانشگاه را غیرسیاسی کنند. در همه ایام نیز طلبکار بوده و هیچ عذری را به عهده نمی گیرند.

زاکانی: جامعه امروز ما کاریکاتوری است / مسئولیت فاجعه کرونا به عهده رئیس جمهور است / سهام استقلال و پرسپولیس باید به طرفداران آنان واگذار شود / آمریکا به شرط برداشتن تحریم‌ها، آزاد است به برجام بازگردد

عمده دولت های گذشته این تفکر را داشتند و تنها در دوران کوتاهی تفکر انقلابی حاکم بود. ما باید رقیب داخلی را با روشن گری و تبیین برای مردم از صحنه خارج کنیم.

در این چهار سال در دولت اقدام و اصلاح با شعار ایران پیشرفته قائل به این هستیم که موارد متعددی را اصلاح کنیم که به شرح آنان می پردازم. زیربنای ما فرهنگ است و ما چهار رویکرد تحولی را در نظر داریم. اول اقتصاد و اولویت بهبود وضعیت معیشتی، سپس فرهنگ و تحول اجتماعی، سوم سیاست و امنیت و چهارم نیز سیاست خارجی به عنوان فرصت در نظر داریم. باید گفت که ما به داخل تکیه می کنیم و از ظرفیت خارجی نیز استفاده می کنیم. مرکز فکر می کند که عقل کل است و می خواهد جای همه ملت تصمیم بگیرد. باید گفت که حکمرانی داده و دولت الکترونیک باید پایه گذاری شود. سیستم مالیاتی ما مشکلات فراوانی دارد که ایده هایی برای اصلاح آن مطرح است. گام اول تمرکززدایی که این مسئله یک انقلابی ایجاد خواهد کرد. اولین مبارزه، مبارزه با فساد اداری است.

دولت و بانک ها در حال حاضر رقیب تولید هستند

گام بعدی توجه به جهش تولید است و هر چه با آن مخالف باشد ما مقابل آن می ایستیم. دولت و بانک ها در حال حاضر رقیب تولید هستند. ما برای جهش تولید ۹ پیشران را انتخاب کرده ایم که از آنها استفاده خواهیم کرد. مشکل اصلی ما اشتغال نیست بلکه نخواستن و نتوانستن است. ما در مورد مسکن نیز گفتیم که باید در طی چهار سال چهار میلیون مسکن ساخته شود و اگر مردم را آزاد بگذاریم خودشان می سازند.

زاکانی: جامعه امروز ما کاریکاتوری است / مسئولیت فاجعه کرونا به عهده رئیس جمهور است / سهام استقلال و پرسپولیس باید به طرفداران آنان واگذار شود / آمریکا به شرط برداشتن تحریم‌ها، آزاد است به برجام بازگردد

تعلیم و تربیت پیشران تحول در کشور است. تعلیم و تربیت شامل خانواده، مساجد، دانشگاه و حوزه، رسانه ها و … است که همه با هم لوکوموتیو رسمی کشور هستند. رسانه و فضای مجازی یک فرصت بی نظیر برای ماست. اینترنت امن در پاسخ به آقای همتی این است که دختر و پسر ما در این فضا امنیت داشته باشد. ما با همه اپلیکیشن های خارجی موافق هستیم اما این به شرطی است که آنها قوانین ما را بپذیرند.

در دولت ما مردم به غیر از درد بیماری، هیچ دردی را نخواهند کشید

کانون بعدی ما کانون سلامت و نشاط است. در دولت ما مردم به غیر از درد بیماری درد بی پولی را نخواهند کشید. با برخی از فعالیت ها در نظام سلامت مردم را بیچاره می کنیم که باید جلوی تمامی آنها گرفته شود. در حال حاضر کرونا را می توانستیم خیلی بهتر مدیریت کنیم و مسئولیت کرونا در حال حاضر به عهده شخص رئیس جمهور است.

ما در سال اول دولت ریشه فقر مطلق را خواهیم کند. همه پول معیشت ما در بودجه است. ما قانون اساسی را باور داریم و به تمامی موارد آن نیز عمل خواهیم کرد. ما یک سرمایه گذاری عظیمی نیز در حوزه ورزش خواهیم داشت. در حال حاضر ورزش و هنر ما امنیتی و سیاسی شده است. بنده اجازه خواهم داد که سهام استقلال و پرسپولیس به خود طرفداران و پیشکسوتان آنان واگذار شود.

در طی چهار سال ما ریشه اعتیاد را خواهیم کند و برای این کار مردم را نیز به میدان خواهیم آورد. کانون ششم ما راجع به تحکیم خانواده و جمعیت است. جمعیت ما در حال حاضر رو به پیری می رود و باید جلوی آن گرفته شود که برنامه هایی برای آن در نظر گرفته شده است.

ظرفیتی در تمام شهرها برای اعتراض مردم درنظر گرفته شده است

ما ۳۰ برابر فرانسه در حال قانون گذاری هستیم اما با ایده هایی که ما داریم ظرف سه سال کل قوانین را متحول خواهیم کرد. مطالبه مردم از مسئولان مهمترین جزو امر به معروف است و باید اجرایی شود. با توجه به اصل ۲۷ قانون اساسی ما برنامه ای در نظر گرفته ایم که مردم در تمام شهرهای کشور ظرفیتی را برای اعتراض خود داشته باشند. حریم خصوصی مردم خط قرمز اصلی ما خواهد بود. هر کجا خودکامگی باشد باید با آن مبارزه کرد.

در سیاست خارجی دیپلماسی هوشمند در کار ماست و از افراد ایرانی خارج از کشور نیز باید استفاده کرده و حقوق آنان محترم شمرده شود. ارتباط با کشورهای همسایه از اولویت های اساسی ماست.

امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه باید ایجاد شود نه به دست کشورهای دیگر و آمریکا. ما با همه کشورهای دنیا و خصوصا روسیه و چین ارتباط خواهیم داشت. آمریکا نیز آزاد آزاد است که به برجام بازگردد. البته این به این شرط است که همه تحریم ها را بردارد و ما نیز راستی آزمایی کنیم.

لینک کوتاه : https://nobarnews.ir/?p=175362
  • منبع : دانشجو

برچسب ها

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.