تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
کد خبر : 172225

انتخابات شورا تمام‌الکترونیک برگزار می‌شود/ثبت‌نام۵۶۸ نفر

انتخابات شورا تمام‌الکترونیک برگزار می‌شود/ثبت‌نام۵۶۸ نفر

با اتمام فرصت ثبت نام برای ششمین دوره از انتخابات شورای شهر تبریز، بهروز مهدوی در جمع خبرنگاران درخصوص آمار داوطلبان اعلام کرد: ۵۶۸نفر در شهرستان تبریز برای انتخابات شورای ششم نام نویسی کردند. وی ادامه داد:از این تعداد۵۰۱داوطلب برای شهر تبریز بوده که۴۱۶ نفر آنها مرد و ۸۵نفر زن هستند. فرماندار شهرستان تبریز درهمین

با اتمام فرصت ثبت نام برای ششمین دوره از انتخابات شورای شهر تبریز، بهروز مهدوی در جمع خبرنگاران درخصوص آمار داوطلبان اعلام کرد:

۵۶۸نفر در شهرستان تبریز برای انتخابات شورای ششم نام نویسی کردند.

وی ادامه داد:از این تعداد۵۰۱داوطلب برای شهر تبریز بوده که۴۱۶ نفر آنها مرد و ۸۵نفر زن هستند.

فرماندار شهرستان تبریز درهمین راستا اضافه کرد:۲۱نفر برای شهر خسروشاه،۲۲نفر شهر سردرود و۲۴نفر برای شورای شهر باسمنج هستند.

مهدوی با بیان اینکه از این آمار ۸۴درصد را آقایان و۱۶درصد را بانوان تشکیل داده اند، گفت: از لحاظ شغلی از بین داوطلبان شهر تبریز ۱۷۸نفر دارای شغلکارمندی و فرهنگی،۱۴۹نفر شغل آزاد،۵۴نفر بازنشسته و۶ نفر روحانی هستند.

لازم به ذکر است آمار ثبت نام کنندگان برای ششمین دوره از انتخابات شورای شهر نسبت به دور قبل با ۲۲درصد کاهش مواجه شده است

فرماندار تبریز با تاکید بر لزوم داشتن انتخاباتی باشکوه ابراز کرد:امیدواریم تا آن روز کرونا نیز کاهش یابد تا مردم با خاطری آسوده تر در انتخابات شرکت کنند

وی با اعلام اینکه فقط در شهر تبریز انتخابات شورای شهر به صورت تمام الکترونیکی خواهد بود، گفت:بدون استفاده از کاغذ در پای دستگاه های انتخابات بعد ازاحراز هویت براساس کد چهار رقمی افراد می تواند ۱۳نفر مد نظر خود را انتخاب کند.

مهدوی با اشاره بر تسریع شدن شمارش در روش تمام الکترونیکی رای گیری اذعان کرد: شمارش آرا بعد از رای دادن آخرین نفر در کمترین زمان ممکن نمایش دادهمی شود.

وی با یادآوری اینکه انتخابات ریاست جمهوری در کل کشور از جمله تبریز نیز به صورت دستی خواهد بود، ادامه داد: برای انتخابات ریاست جمهوری صندوقالکترونیکی نداریم اما انتخابات شورای شهر در۷کلانشهر به جز تهران به صورت تماما الکترونیکی خواهد بود.

مهدوی همچنین درخصوص روز اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان اعلام کرد: پس از بررسی هیات اجرایی و هیات نظارت شهرستان تا۷اردیبهشت روند تایید یا عدم تاییدصلاحیت داوطلبان به اتمام رسیده و در۸اردیبهشت اعلام می شود.

وی با بیان اینکه داوطلبان رد صلاحیت شده ۴روز مهلت اعتراض دارند، گفت: بعد از اعتراض داوطلبان معترض و بررسی شکایت آنها ۱۶خرداد نتیجه نهایی اعلامخواهد شد.

فرماندار تبریز درخصوص مهلت تبلیغات کاندیداهای تایید شده خبرداد: روز۱۷خرداد اسامی کاندیداهای تایید شده طی اطلاعیه اعلام خواهد شد و بعد از آنکاندیداها از۲۰الی ۲۶خرداد فرصت تبلیغات دارند.

وی با بیان اینکه۲۸خرداد انتخابات شورای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری همزمان خواهد بود،گفت: کاندیداها به جز زمان اعلام شده برای تبلیغات نمیتوانند هرگونه محتوایی با ذکر نام کاندیدا یا داوطلب در فضای مجازی داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.