• امروز : یکشنبه - 2 آبان - 1400
  • برابر با : 18 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 24 October - 2021
خبر/

کدام مجری برای نبودن آزاده نامداری ختم قرآن نذر کرد؟

  • کد خبر : 174180
  • 19 اردیبهشت 1400 - 16:18
کدام مجری برای نبودن آزاده نامداری ختم قرآن نذر کرد؟
همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم درگذشت همسرش از خانم مجری حرف به میان آورد که برای نبودن آزاده نامداری ختم قرآن نذر کرده بود. حالا این سوال به وجود می آید که این خانم مجری کیست؟
با فرا رسیدن چهلمین روز درگذشت آزاده نامداری مجری سابق تلویزیون که در ایام عید نوروز در منزل خود و در تنهایی جان باخت. هرچند تا به امروز همه شواهد حاکی از آن است که آزاده نامداری دست به خودکشی زده است اما تا اظهار قطعی باید صبر کرد چرا که جواب سم شناسی پزشکی قانونی هنوز نیامده است.

به هرحال سجاد عبادی همسر آزاده نامداری وقتی در مراسم چهلم همسرش پشت میکروفن قرار گرفت ناگفته های زیادی را به زبان آورد. همسر آزاده نامداری در مراسم چهلمین روز از درگذشت مجری سابق تلویزیون، با بیان اظهاراتی صریح، از «رنج و غم های بی شماری» گفت که نامداری در سال های پایانی عمر تحمل کرد. او در بخشی از صحبت هایش با اشاره به حوادثی که برای مجری سابق تلویزیون رخ داد، خطاب به مسببان آن گفت، «کاش آن نامردمان نقاب دار مجازی، به اندازه ی روح الله زم شرافت داشتند که در شب های قبل از اعدامش از تو حلالیت طلبید.»

سجاد عبادی

سجاد عبادی، همسر آزاده نامداری سخنانش را با اشاره به آیه ۱۵ از سوره مبارکه نور، آغاز کرد و با اشاره به ترجمه فارسی آن، گفت: «به خاطر بیاورید زمانی را که این شایعه را از زبان یکدیگر می گرفتید و با دهن خود سخنی می گفتید که به آن یقین نداشتید و آن را کوچک می پنداشتید؛ در حالی که نزد خدا بزرگ است.»

او ۱۹۱۴ روز زندگی زناشویی با آزاده نامداری را عاشقانه توصیف و تاکید کرد که شبی نبوده است که پیش از خواب از خدا نخواسته باشد از غصه های او کم کند و بر دوش او بیافزاید.

سجاد عبادی در ادامه صحبت هایش، گوشه ای از رنج و غم های بی شمار آزاده نامداری در این سال ها را بیان کرد و مخاطب حرف هایش را خود نامداری قرار داد.

همسر مجری فقید تلویزیون با یادآوری نحوه ی ورود آزاده نامداری به صداوسیما در نوزده سالگی بدون اینکه کسی سفارش او را کند، در لابه لای صحبت هایش یادآور شد که نامداری ۱۰ سال از بهترین سال های عمرش را با تمام توان در رسانه ملی گذراند و در این رسانه رشد کرد و بزرگ شد.

عبادی در جمله هایی که خطاب به آزاده نامداری بیان می شد، تصریح کرد: «با چنان مکر و حیله ای تو را به قربانگاه فرستادند که نتیجه ی آن تمام طعنه هایی شد که در این سال ها تحمل کردی. بگویم از آن مصاحبه کذایی با شبه روزنامه ای که تیترش هنوز علیه تو دست به دست می شود.

بگویم در زمان ازدواجمان و حتی بعدتر، با بچه ای در شکم تا چه روزهایی درگیر دادگاه آن از خدا بی خبر بودی. بگویم از آن یکی مجری بدلی که برای نبودنت ختم قرآن نذر کرده بود. چه ها با تو کرد؟

بگویم از آن کارهایی که در مخیله ی کسی نمی گنجد اما با دروغ و نیرنگ در حق تو انجام دادند … بگویم از آن مدیران ترسو که تک تکشان شاهد این همه بلایا بودند و در خلوت به ما حرف می زدند عکسش را عمل می کردند.

کاش تا فرصت زندگی شان به سر نیامده از حقایق بگویند که آن دنیا دیگر جای محافظه کاری نیست.»

عبادی در ادامه ی صحبت هایی که خطاب به آزاده نامداری بیان می شد، با بیان اینکه همین آزارها تپش قلب مهربان او را به شماره انداخت، اضافه کرد: من مثل تو نیستم و دیگر نمی توانم سکوت کنم؛ چراکه نسبت به تو و خانواده ام دینی دارم. بعد از آن روزهای تاریک و تلخ، همچون کبوتری زخمی به من بی انگیزه و خسته از روزگار پناه آوردی و انگار دنیا را به هر دوی ما داده بودند، هنوز سرخوش از این لطف خدا بودیم که با جماعتی هماهنگ روبه رو شدیم که دروغ می گفتند و تهمت می زدند.

او با اشاره به تعطیلی برنامه «آبان» با موضوع زنان که توسط نامداری ساخته شد، یادآوری کرد که در ارتباط با این برنامه پس از مدتی آزاده نامداری را فرا خوانده و عنوان کرده بودند که مهمان ها و موضوع برنامه باید توسط خود آنها انتخاب شود.

عبادی همچنین به اولین مجموعه داستان آزاده نامداری با عنوان «خانومی که شما باشی» اشاره کرد که شاعر گمنامی جلو توزیع کتاب را گرفت.

همسر آزاده نامداری در صحبت هایی که در چهلمین روز از درگذشت مجری سابق تلویزیون مطرح می کرد، تصریح کرد: خدا را شکر که کانال های زرد بیشتر کلید خوردند، مجلات بیشتر فروختند، شومن های آن طرف آبی و این ور آبی، کارتونیست ها بیشتر دیده شدند و ابزار خنده حتی در کنسرت ها هم فراهم شد و خدا را شکر که با اِبراز انواع فحش و ناسزا به ما، بخشی از بغض فروخفته ی جامعه فروکش کرد. غصه ما را منتقدان اجتماعی یک شبه زیاد کردند که قصد تدریس اخلاقیات در این جامعه را دارند؛ والا پوشش تو در آن سال هایی که در هیچ سازمان و ارگانی نبودی و حتی در سال های بعد از آن واقعه، تغییری نکرد. ده ها پیشنهاد فیلم و سریال را برای سبک پوششت رد کردی و هیچ وقت هم ادعای الگو شدن نداشتی. با همه ی آن نامهربانی ها و با وجود پیشنهادهای شبکه های فارسی زبان به اصرار خودت بازگشتی. می گفتی من از چه فرار کنم؟! می خواهم همین جا باشم و برای مردمم کار کنم. ضبط گذرنامه ها، ماه ها ممنوع الخروجی، ماه ها احضار و بازجویی و استنطاق، هر روز یک لودگی و تمسخر، هر روز یک تهمت و تیتر و … تو چقدر صبور و محکم بودی در آن یک سال سخت. کاش آن نامردمان نقاب دار مجازی، به اندازه ی روح الله زم شرافت داشتند که در شب های قبل از اعدامش از تو حلالیت طلبید. اما منفعت طلبی آنچنان بر بخشی از این جامعه چنبره زده که اخلاق و انسانیت آخرین چیزی است که به ذهن متبادر می شود.

همسر نامداری در ادامه به تحصیلات این مجری در حوزه روانشناسی اشاره کرد و تعطیلی برنامه ای تخصصی که با همین موضوع پخش می شد. عبادی یادآور شد که حتی برای ارائه ی ایده ای درباره گزارش فوتبال بانوان هم او را تحمل نکردند و بعد از دو برنامه او را احضار کردند که در صورت تکرار حکم تعلیق می گیرد.

او حمایت از همکار و رفیق را روشی معمول در مسلک آزاده نامداری برشمرد و حمایت از ورزشکاران دختر و استقلالی های متعصب که همیشه تمجیدشان می کرد. تا یاد کردن از برنامه «نود» در همه ی دوشنبه های زندگی ات.

در این سه سال روزنه ای نبود که جستجو نکرده باشیم تا استعدادت به هدر نرود. ده ها مسوول، مدیر، کارگردان و تهیه کننده شاهد هستند و برخی امروز همین جا هستند، اما همه شد وعده های پوچ، امیدهای واهی و رنج های پیاپی. کار را به جایی رسانده بودند که دوستان نزدیکت که امروز هم نیامدند را به واسطه ی ارتباط و حمایت از تو ممنوع و تحریم می کردند. و ماند حسرت ساخت و پخش برنامه ای که با پشتکار همیشگی ات در حوزه ی روانشناسی آغاز کرده بودی؛ همان ایده ای که برای انجام پیش تولیدش همراه ما به سفر کوتاه شمال نیامدی.»

سجاد عبادی در بخش پایانی صحبت هایش بار دیگر با تاکید بر زندگی عاشقانه با آزاده نامداری، در بخشی از حرف هایش خاطرنشان کرد: خدا را با دلی اندوهگین شاکرم که آنچنان عزت داد تا پچپچه های نامردمانی که حتی در زمان مرگت از دست از شایعه برنمی دارند، ناکام بماند.

اما همسر آزاده نامداری مدعی شد یکی از خانم های مجری برای نبودن آزاده ختم قرآن گرفته بود. همین اظهارات جنجالی بود که باعث شد دوباره پای ژیلا صادقی به ماجرای آزاده نامداری باز شود. چرا که تنها خانم مجری که با وی دچار مشکل شده بود وی بود.

ماجرای آزاده نامداری و ژیلا صادقی چه بود؟”

پس از مراسم خاکسپاری آزاده نامداری پدرش گفت دختر مرا حلال کنید ، اما بعد از این صحبت ها، ژیلا صادقی مجری صداوسیما در پیج اینستاگرامش استوری منتشر شد و اینطور نوشت: راستش قول نمی دم به شرط اینکه ۵ سال زندگیم رو بهم برگردونید و شب های که در سکوت سپری شد …

اما این پست بعد از ساعاتی با یک استوری دیگر در صفحه اینستاگرام اصلاح و ویرایش شد و نوشت:

بخواب آزاده جان ولی من هنوز بیدارم مثل همون شبها که با من درددل می کردی بخواب من باز هستم، از خدا خواستم روزهای سختی که بر من گذشت فراموش شود، مثل همیشه به تو حق خواهم داد و قطعاً پیگیرم و اجازه نمیدم زندگیمان ملقب به یک عده ای سودجو قرار بگیرد بخواب ولی من بیدارم.

همچنین او در جدیدترین مصاحبه ای که ایران از ژیلا صادقی درباره علت ممنوع التصویری اش منتشر کرده، این مجری درباره فوت آزاده نامداری گفت: اول از همه بگم که واقعا از نظر روحی حال خوبی ندارم و این چند روز از فوت آزاده جان بسیار ناراحت هستم در حدی که اشکم بند نمیاد و فقط میتونم ابراز پشیمانی کنم بابت اشتباهی که داشتم و دل آزاده نامداری رو شکستم …خدا میخوام منو ببخشه

ژیلا صادقی و آزاده نامداری

یادداشت صادقی در سال ۹۴

ژیلا صادقی در بخشی از یادداشت خود درباره دعوای زن و شوهری نامداری و فرزاد حسنی در سال ۹۴ نوشته بود:

هرچند که پدیده افشای اطلاعات مربوط به اهالی رسانه و هنر در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، پدیده جدیدی نیست، اما به نظر می رسد که در روزهای اخیر، این موضوع ابعادی متفاوت یافته است. تاکنون در این مورد گفته یا وانمود می شد که این اطلاعات یا تصاویر عمدتا بدون رضایت صاحبان آنها و توسط عناصر بی اخلاق و بدخواه نشر می یابد در حالی که در این چند روز شاهد انتشار اطلاعات و تصاویری از زندگی برخی از اصحاب رسانه، توسط خود آنان بودیم که پدیده ای عجیب و بدیع می نماید!

ژیلا صادقی چه مشکلی با آزاده نامداری دارد؟

گفتنی است که ژیلا صادقی مجری تلویزیون فروردین ۹۹ در برنامه دورهمی مهران مدیری، در قسمت هایی از صحبت هایش به ماجرای عکس های بی حجاب آزاده نامداری در سوییس کنایه زد و گفت مجریان زیادی آمدند و رفتند و نموندن ، آنهایی که مو افشون کردن و ….

کاربران به این صحبت های او حمله کرده و به حمایت از آزاده نامداری پرداختند، مجری جوانی که سال هاست از صدا و سیما دور شده و مشخص نیست کینه توزی نسبت به او چه انگیزه ای داشته و حالا که از دنیا رفته و دیگر در بین ما نیست.

ژیلا صادقی کیست؟

ژیلا صادقی یکی از مجریان زن مشهور سیماست. او در مصاحبه ای گفته است بالاترین دستمزد را در بین مجریان زن می گیرد.ژیلا صادقی مدتی در خارج از کشور زندگی می کرد. او همچنین گفته است کارش را در دنیای تصویر با بازیگری آغاز کرده، اما به سبب جوانی و ترس از آسیب های این رشته بازیگری را رها کرده و وارد گویندگی شده است.او چند سال پیش در سن بالا با محسن رجبی صاحب رستوران معروف در فشم ازدواج کرده است.

لینک کوتاه : https://nobarnews.ir/?p=174180

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.