13:37

1401/11/06

مسمومیت ۶۵ نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن در آذربایجان شرقی

سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مسمومیت ۶۵ نفر با گاز مونوکسید کربن در استان در پی برودت هوا خبر داد.

blank

به گزارش نوبر، وحید شادی نیا، چهارشنبه 21 دیماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت شاهد رشد چشمگیر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان بودیم که در مجموع ۱۸ ماموریت در مرکز دیسپچ ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در پی ماموریت‌های انجام شده اورژانس استان تعداد ۶۵ نفر تحت اقدامات فوریت‌های پزشکی قرار گرفتند و ۳۴ نفر نیز درمان سرپایی شدند و باقی افراد به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی از اعزام اورژانس هوایی به شهرستان جلفا خبر داد و گفت: دو بیمار بدحال با مسمومیت شدید مونوکسید کربن توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان سینا تبریز انتقال داده شدند.

شادی نیا درباره تعداد افرادی که طی این مدت دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند نیز گفت: در این بازده زمانی که تعداد ۶۵ نفر مسمومیت داشتیم که متاسفانه این آمار نسبت به آمار سال‌های گذشته افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: سردرد، سرگیجه، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، اغما و مرگ از جمله نشانه‌های مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است.

سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی افزود: پیشگیری از مسمومیت با گاز منواکسید کربن امری ضروری است که در این راستا استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، اطمینان از مکش کامل و مناسب لوله‌های بخاری‌ها، بازبینی صحت کار وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر دودکش توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *