13:48

1401/11/06

شکوه معماری و فرهنگ بومی در ایستگاه‌های جدید مترو

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: در احداث و معماری ایستگاه های جدید مترو تبریز از هنر معماری و فرهنگ بومی ایرانی اسلامی استفاده شده است.

blank

به گزارش نوبر، یعقوب وحیدکیا در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های خبری مدیران شهرداری تبریز اظهار کرد: در ایستگاه های جدیدالاحداث مترو به ویژه فاز سوم خط ۱ مترو تبریز از معماری با ویژگی‌های تاریخ و فرهنگ بومی منطقه و همچنین هنر اسلامی به خوبی استفاده شده است و در مقایسه با دیگر ایستگاه ها هویت و اصالت شهری از این طریق  قابل مشاهده و عرضه است.

وی افزود: از هنرمندان تبریز در عرصه های مختلف می‌خواهیم در این مسیر ما را همراهی کنند تا به نحو احسن نشانگر فرهنگ غنی بومی در ایستگاه های دیگر مترو باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تصریح کرد: در طراحی سه ایستگاه  فاز سوم خط ۱ یعنی ایستگاه‌های قونقا، گازران  و لاله نگاهی نو وجود دارد که با الهام از روح معماری ایرانی اسلامی استفاده شده است.

blank

سلسله نشست‌های خبری مدیران شهرداری تبریز به همت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز و با هدف تبیین عملکرد مناطق و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تبریز و با حضور نوبتی اصحاب رسانه به عنوان نمایندگان افکار عمومی روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *