تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
کد خبر : 171709

زوجین دغدغه‌های ‌جدی‌تری از صدا‌ زدن اسم کوچک دارند!

زوجین دغدغه‌های ‌جدی‌تری از صدا‌ زدن اسم کوچک دارند!

قسمتی از صحبت های آیت الله احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، در خطبه های نماز جمعه دست به دست چرخید و در فضای مجازی حاشیه ساخت که درمورد نحوه صدا زدن زوجین در خانه بود که در ادامه می خوانید. آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه زوجین در خانه، همدیگر را به

قسمتی از صحبت های آیت الله احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، در خطبه های نماز جمعه دست به دست چرخید و در فضای مجازی حاشیه ساخت که درمورد نحوه صدا زدن زوجین در خانه بود که در ادامه می خوانید.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه زوجین در خانه، همدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند، گفت: متاسفانه بخاطر تاثیر فرهنگ غرب، زن و شوهر در خانه، یکدیگر را با نام کوچک صدا زده که این مورد اگر در لایه اول زندگی باشد که صمیمت میان زن و شوهر حاکم است، مانعی ندارد اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است، باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.

این سخنان امام جمعه مشهد در عقیده برخی ها تقطیع شده بود و همین، دلیل حاشیه آفرینی و سو استفاده برخی رسانه های خارجی شده است درحالیکه اگر صحبت های کامل وی را بشنویم تاثیر یا تغییری در مفهوم کلی سخن ایجاد نمی شود.

همچنین موضوعی که مورد توجه مخاطبان و کاربران فضای اجتماعی بوده، درستی یا نادرستی مفهوم این سخن نیست بلکه مسئله اینجاست که شرایط زندگی فعلی جامعه ما، به گونه ای برای خانواده ها و مردم سنگین و وخیم است که آنها دغدغه های بسیار مهم تری از نحوه صدا زدن یکدیگر دارند.

درپی انتشار این سخن امام جمعه مشهد حاشیه ها حتی تا انتشار عکس سنگ قبر همسر آیت الله علم الهدی پیش رفت. در این سنگ قبر، نام و نام خانوادگی همسر آیت الله علم الهدی نوشته نشده و تنها به نسب وی اشاره شده است که همین موضوع مورد توجه کاربران مجازی قرار گرفته بود.

سکینه ریخته‌گر زاده نام همسر آیت الله علم الهدی است که عکس سنگ قبر این مرحومه را در ادامه می بینید.

blank

لزوم اینکه آیت الله علم الهدی به عنوان شخصیتی که تریبون در دست دارد و صدای جامعه است باید در انتخاب سخنان خود و موضوع اهم و مهم کردن مسائل اندکی بیش تر حساسیت به خرج می داد، قابل انکار نیست چراکه حتی در زمینه مشکلات زناشویی با مراجعه سرپایی به دادگاه های خانواده می توان به عمق مشکلات و دغدغه های زوجین پی برد.

این مشکلاتی که از بیکاری، فقر و فشار های مختلف اقتصادی آغاز و تا کرونایی که چتر حضورش در زندگی ما یکساله شده، ادامه می گیرد، زندگی بسیاری از زوج ها را تحت شعاع قرار می دهد و بی شک فرصتی برای به چشم آمدن دغدغه صدا زدن همسر با اسم کوچک باقی نمی گذارد.

درست است که حفظ حرمت زوجین در حریم خانه و خانواده از جمله سفارشات مهم پیامبر و امامان ما بوده اما صحبت اینجاست که با وضعیت فعلی خانه و خانواده ها، همین که اندکی بحث و جدل های زناشویی کاهش یابد و کار به هتک حرمت و گفتن الفاظ رکیک به طرفین نرسد، جای شکر دارد تا اینکه فقط اسم کوچک همدیگر در خانه به زبان بیاورند.

آقای علم الهدی بهتر است برای حل مشکلات خانواده و زوج ها اول به فکر شکم خالی خانواده ها و کمر مردمی که زیر بار مشکلات خم شده باشید و به عنوان امام جمعه و تربیون مردم، صدای دغدغه های جدی تری از آنها را در خطبه های خود انعکاس دهید.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.