• امروز : دوشنبه - 17 مرداد - 1401
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
سالروز شهادت سپهبد سردار قاسم سلیمانی:

رقص اندر خون خود، مردان کنند/ راه سردار ادامه دارد…

  • 13 دی 1399 - 15:18
رقص اندر خون خود، مردان کنند/ راه سردار ادامه دارد…
نوبر-سیده فاطمه مرتضوی/یکسال از آسمانی شدن سردار دلها شهید قاسم سلیمانی گذشته، سال سختی که بسیاری از عزیزان و هم وطنان مان را از ما گرفت اما همچنان اشک چشم مردم با یادآوری این مرد بزرگ باز تر می شود.

دی ماه سال۹۸ زمانیکه سوز زمستان با اتفاقات تلخ پی در پی سرد تر شده بود، بیشتر ما با خبری صبح روز جمعه را آغاز کردیم که در دل یقین داشتیم موثق نیست.

اخبار را فضای مجازی را به دنبال تکذیبیه آن خبر زیرو رو می کردیم، با خود می گفتیم چنین چیزی ممکن نیست، شایعه بلاد کفر است، ضد انقلاب به دنبال تشویش است و چه ها که آن لحظه آرزو می کردیم باشد و خبری که شنیدیم درست نباشد.

اما خبر تایید شد، داغی که نیمه شب سیزدهم دی ماه نه تنها در دل مردم ایران بلکه بر دل تمام انسان هایی که هنوز بوی انسانیت در مشامشان جاری ست، نشست.

سردارسپهبد، حاج قاسم سلیمانی، به آرزوی دیرینه خود رسیده بود، برای تجدید دیدار با رفیقان باوفای شهید خویش شتافته بود و از خود تنها یک دست به نیابت از علمدار، یک عقیق سرخ و حسرتی بلند برای دنیا و اهالی دنیایی اش گذاشته بود.

تاریخ، به خصوص در سرزمین ما مردانی از جنس خدا در صفحات کتبش کم ندیده، مردانی که بدون دغل و دروغ، مرد میدان بوده اند و بعد از رفتنشان تاریخ حسرت دیدن مانندشان را در سینه اش به جا گذاشته.

سردار سلیمانی نیز از جنس همان مردان بود؛ از جنس بهشتی ها، باکری ها،بابایی ها، همت ها و…مردی که قطعا رسیدنش به درجه رفیع شهادت جای تبریک دارد برای شخص او و تسلیت برای همه ما که یکسال نبودن اورا چشیدیم و دیدیم بعد از رفتنش دیگر هیچ چیز همانند گذشته نشد.

حسرت و داغی که بعد از رفتن این مردان به خاک دل این مردم می نشیند بذری جز برای رویش و ادامه راه آنان در روزگاری که مردی و مردانگی، پشت میز های ریاست و لقب های بزرگ فراموش شده، نیست.

خونی که به نا حق روی زمین ریخته، دستی که از علمدار پرچم حق را به دست گرفته باشد، روزی راه و مسیر درست را نشان جوانه های این سرزمین خواهد داد و همین جوانه ها تیشه بر ریشه مردانی خواهند زد که این مردم و خون شهیدانش را مضحکه کاخ نشینی خود کرده اند.

امروز، چشمان اشک آلود این مردم که کمرشان زیر بار دردهای بسیاری خم شده، در سال نحسی که بسیاری از عزیزان و هم وطنانشان بخاطر ویروس منحوسی کشته شده اند، باز هم در روز سالگرد سرباز وطن با یادآوری نام او تر تر از قبل شد.

لینک کوتاه : https://nobarnews.ir/?p=169708
  • نویسنده : سیده فاطمه مرتضوی

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.