×

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز:
جلوه‌گری فرهنگ و تمدن تبریز در پایتخت و کلانشهرهای کشور

 • کد خبر: 165877
 • 14 مرداد 1399
 • نوبر/مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز از معرفی فرهنگ و تاریخ تبریز در قالب بیلبوردهای شهری در پایتخت و هفت کلانشهر کشور خبر داد.
  جلوه‌گری فرهنگ و تمدن تبریز در پایتخت و کلانشهرهای کشور
 •  سعید حاجی‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با ۱۴ مرداد که با عنوان «روز تبریز» نامگذاری شده است؛ در راستای معرفی هر چه بیشتر این کهن شهر، هماهنگی‌های لازم جهت اکران این بیلبوردهای شهری توسط اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز انجام یافته است.

  او ادامه داد: قرابت‌های فرهنگی، معماری و تاریخی از مهمترین ویژگی‌های انتخاب این شهرها برای معرفی ظرفیت های گردشگری تبریز به شمار می‌رود.

  حاجی‌زاده افزود: این بیلبوردها در شهرهای اصفهان، کرمان، مشهد، شیراز، تهران، یزد و زنجان اکران خواهد شد.

  مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز با تشریح جزئیات اماکن ارائه شده جهت معرفی، تصریح کرد: در این طرح ها بازار مسگرخانه کرمان به لحاظ شاخصه‌های معماری با بازار تبریز، تفرجگاه کوه سنگی مشهد با تفرجگاه ائل گلی تبریز، کاخ گلستان تهران با موزه قاجار تبریز، پل خواجوی اصفهان با پل قاری تبریز، حافظیه شیراز با مقبره الشعرای تبریز، مسجد جامع یزد با مسجد جامع تبریز و گنبد سلطانیه زنجان با مسجد کبود تبریز تطبیق شده و در کنار یکدیگر قرار گرفته است.

  او هدف از این اقدام را افزایش ارتباط و تعامل بین استان‌ها عنوان کرد و گفت: بهره گیری از ظرفیت‌ کلان شهرهای کشور در جهت توسعه گردشگری و آشنایی متقابل شهروندان با فرهنگ، تاریخ و تمدن سرزمین مان، بسیار ثمربخش خواهد بود.

   

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *