×

محرم زاده تاکید کرد:
بهره برداری از پروژه بزرگراه اهر-تبریز تا پایان مهرماه سالجاری

 • کد خبر: 227196
 • 29 خرداد 1401
 • نماینده مردم اهر و هریس در مجلس،گفت: تا پایان مهرماه سالجاری پروژه بزرگراه «اهر-تبریز» به بهره برداری خواهد رسید.
  بهره برداری از پروژه بزرگراه اهر-تبریز تا پایان مهرماه سالجاری
 • به گزارش نوبر، احمد محرم زاده در بازدید از بزرگراه «اهر-تبریز» اظهار کرد: اکنون پیشرفت فیزیکی و عملیات این بزرگراه در حال تکمیل بوده و ساخت نواقصات آن از جمله پل زیرگذر و روگذر سه راهی هریس، نصب گاردریل، خط کشی مسیر و احداث دوربرگردان‌ها نیز همراه این پروژه در حال اجرا است و تا پایان مهرماه سعی خواهیم کرد این بزرگراه بدون نواقص به بهره‌برداری برسد.

   

  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پایان سریع پروژه بزرگراه اهر-تبریز یکی از مطالبات مهم و به حق مردم منطقه است، گفت: تاکنون ۸۶/۵ کیلومتر از این بزرگراه به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی ۳/۵ کیلومتر دیگر آن در گردنه گویجه بئل در حال انجام است.

   

  محرم زاده در خصوص پیشرفت ساخت تقاطع غیر هم سطح شهرستان هریس نیز افزود: این تقاطع با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در حال اجرا است و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

   

  وی همچنین گفت: برای اجرای قطعه ۲-ب، محدوده سه راهی بیلوردی تا سه راهی خواجه حدود ۱۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که در ادامه برای رفع نواقصات و اتمام این محدوده نیز به حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که پیگیر این موضوع هم هستیم.

   

  محرم زاده در پایان از چهارخطه شدن بزرگراه «اهر-تبریز» در اینده نزدیک نیز خبر داد و افزود: با توجه به موقعیت ویژه و گردشگری این منطقه و قرار گرفتن این بزرگراه در مسیر طرح آتی آزاد راه تبریز-اهر- بیله سوار به جمهوری آذربایجان، یکی از برنامه‌های اساسی چهارخطه کردن این مسیر می‌باشد./

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *