×

باید دستاوردهای دفاع مقدس را برای نسل جوان تبیین و منتقل کنیم

 • کد خبر: 232113
 • 4 مهر 1402
 • به گزارش نوبر، عابدین خرّم در مراسم سراسری تجلیل و تکریم پیشکسوتان و همسران رزمندگان آذربایجان شرقی گفت: ایام دفاع مقدس هویت بخشی به ایران اسلامی است و امسال تقارن ایام ربیع با هفته دفاع مقدس بسیار با برکت است. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه رزمندگان اظهار داشت: سخن گفتن از دفاع مقدس […]

  باید دستاوردهای دفاع مقدس را برای نسل جوان تبیین و منتقل کنیم
 • به گزارش نوبر، عابدین خرّم در مراسم سراسری تجلیل و تکریم پیشکسوتان و همسران رزمندگان آذربایجان شرقی گفت: ایام دفاع مقدس هویت بخشی به ایران اسلامی است و امسال تقارن ایام ربیع با هفته دفاع مقدس بسیار با برکت است.

  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه رزمندگان اظهار داشت: سخن گفتن از دفاع مقدس در این جمع مصداق مثال زیره به کرمان بردن است زیرا همه آنها دستی در آتش این جنگ تحمیلی داشتند.

  خرّم به اهمیت دفاع مقدس در دیگاه رهبر انقلاب تاکید کرد و بیان داشت: رهبر معظم انقلاب هر سال صفحه جدیدی از کتاب قطور دفاع مقدس را ورق می زنند و تبیین و تشریح می کنند.

  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حضور پر شور مردم در جبهه ها گفت: در دفاع مقدس مردم از جاهایی که به مخیله کسی خطور نمی کرد، بلند شدند و به جبهه ها رفتند. این دفاع مقدس چه اسوه ها، اسطوره ها و الگوهایی را خلق کرد و ما امروز بعد از ۴۴ سال در سایه آن دستاوردها کار انقلاب را پیش می بریم.

  عابدین خرّم با بیان اینکه نظام ایران اسلامی همیشه مورد هجمه دشمنان بوده است اظهار داشت: در این سال ها خیلی هجمه ها و توطئه ها از بیخ گوش انقلاب رد شده که همه در پرتوی دفاع مقدس بوده است و اگر ما دستاوردهای دفاع مقدس را به خوبی برای نسل جوان منتقل و تبیین کنیم، ادای وظیفه کرده ایم.

  وی دولت سیزدهم را برآمده از فکر و عمل عنوان کرد و گفت: بعد از توطئه هایی که اتفاق افتاد، دولت سیزدهم با شعار، فکر و عمل مبتنی بر حفظ مبانی و ارزش ها و تمسک به اهداف انقلاب و دفاع مقدس سر کار آمد. رییس دولت سیزدهم، کسی است که خود را سرباز ولایت می داند که این امر ریشه در باور دینی ما دارد و این یک تفکر بنیادین است. وقتی دولت سیزدهم، کار را شروع کرد، طوری برنامه ریزی شده بود که بعد از شش هفت ماه ما دچار بحران شویم و امکان ادامه کار نباشد و این امر در هر دو بعد داخلی و خارجی صادق بود.

  استاندار افزود: به برکت هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب، کشور با گفتمان انقلاب و ارزش ها و حفظ مبانی با تمام همسایگان در بهترین شرایط ارتباطی قرار داریم.

  عابدین خرّم به سفر رئیس جمهور به سازمان ملل در نیویورک اشاره کرد و گفت: در سایه همین امر، امروز  کسانی که تا دیروز در سفر آقای رییس جمهور به نیویورک همه برنامه ریزی ها به بهترین شکل انجام و بیش از ۴۰ دیدار انجام شد. آنها از این سیاست های عالمانه مبتنی بر گفتمان انقلابی و ارزشی رییس دولت مردمی اظهار خرسندی کردند.

  استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با این گفتمان دو سال آینده را در بهترین شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خواهیم بود.

  خرّم به اهمیت برنامه ریزی در حوزه های مختلف تاکید و گفت: باید با برنامه ریزی دقیق در حوزه تعلیم و تربیت در حوزه فرهنگ و رفتارهای فرهنگی نیز گام های اساسی برداریم تا مومنان اذیت نشوند.

  استاندار به حرکت عظیم اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: اگر پیاده روی اربعین و دعای مومنان در این حرکت الهی نبود، ما دچار تنش می شدیم، اما چشمان بیدار دستگاه های امنیتی و سیاسی به موقع توطئه ها را شناسایی و خنثی کردند و هم مردم با نجابت و آگاهی خواب دشمنان را نقش بر آب کردند که همه از برکات خون شهدا و دفاع مقدس است.

  عابدین اظهار امیدواری کرد: با گشایش های انجام شده در حوزه های مختلف، امیدواریم که ماه های آینده وضعیت کشور در همه ابعاد روند امیدبخشی داشته باشد.

  استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از افرادی که همه چیز را به غرب گره می زدند اظهار داشت: آنهایی که می گفتند همه چیز ما به «اف ای تی اف» وابسته است و باید دم کدخدا را ببینیم و با اروپایی ها سر حفظ استقلال کشور باید پشت نیز مذاکره بنشینیم و سیستم دفاعی کشور را در شرایط دلخواه غرب قرار دهیم، حالا شاهد خلاف این ادعاهایشان هستند.
  کسانی که هفت هشت سال پول های ما را بلوکه کرده بودند  و برای نگ داری آن هم پول می خواستند، اکنون چه شده که باز می گردد.

  وی به دلایل این توفیقات اشاره کرد و گفت: حفظ اتحاد و انسجام، اطاعت از رهبری و توکل به خدا همراه با تلاش و مجاهدت شبانه روزی دولتمردان دلیل وقوع این اتفاقات است. اگر شبانه روزی در کشور تلاش و مجاهدت نشود و برنامه ریزی نداشته باشیم، محکوم به شکست هستیم و برای رسیدن به قلّه باید عزممان را جزم کنیم و بشارت آن را رهبر حکیم ما دادند.

  خرّم با تاکید بر اینکه جایگاه امروز کشور در حوزه مختلف نسبت به گذشته بهبود یافته است گفت: ما در حوزه تولید، اقتصاد، دستاوردهای دانش بنیان و هر نیاز دیگر جامعه در مقایسه با چند سال قبل در بهترین شرایط قرار داریم. در این کشور در ۴۰ سال گذشته هیچ‌کس جرات نکرده بود دست به جراحی اقتصادی بزند و همه دولت های قبلی به حفظ وضعیت موجود راضی شده بودند و امروز شما روند معطوف به ثبات اقتصادی را در جامعه شاهد هستید.

  وی به موضوع امنیت نیز اشاره کرد و گفت: در موضوع امنیت نیز همان نسل باقیمانده از دفاع مقدس جانفشانی می کنند تا امنیت کشور مخدوش نشود، بطوریکه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نمونه عینی این مسأله است.

  وی ادامه داد: شهادت سردار سلیمانی نظام و انقلاب را در گام دوم انقلاب و حیات آن را در دهه پنجم انقلاب، بیمه کرد.

  استاندار با اشاره به اینکه خون شهید سلیمانی از بین نرفته است بیان داشت: مقاومت در منطقه، محصول شهادت سردار شهید سلیمانی است و ضرورت دارد که روی این نعمت خدادادی بیشتر تمرکز و تامل کنیم.

  عابدین خرّم به توطئه های دشمنان در ایام اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان ما دو سال گذشته برنامه ریزی کرده بودند که به زعم خودشان پیاده روی اربعین را جمع کنند، اما این رویداد جهانی، عامل اتحاد و انسجام بین کشورهای مسلمان شد و خواب آشفته دشمن برای برهم زدن امنیت مردم عزیزمان توسط گروه های تروریست در روزهای بعد از پیاده روی اربعین نقش بر آب شد.

  استاندار آذربایجان هوشیاری و بیداری مردم را عامل اصلی این موفقت ها دانست و گفت: هوشیاری مردم، شناخت دشمن و گوش به فرمان رهبری بودن، دلیل اصلی موفقیت نهادهای امنیتی در نقش بر آب کردن توطیه دشمنان در هفته های اخیر بود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *