×

افزایش قیمت خودروها از سوی خودروسازان به بهانه آپشن‌های جدید غیرقانونی است

 • کد خبر: 228966
 • 17 تیر 1402
 • به گزارش نوبر،علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت خودروها توسط خودروسازان گفت: افزایش قیمت خودروها توسط شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو به بهانه اضافه کردن آپشن غیرقانونی است. وی افزود: قیمت خودروها در کشور باید […]

  افزایش قیمت خودروها از سوی خودروسازان به بهانه آپشن‌های جدید غیرقانونی است
 • به گزارش نوبر،علی جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت خودروها توسط خودروسازان گفت: افزایش قیمت خودروها توسط شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو به بهانه اضافه کردن آپشن غیرقانونی است.

  وی افزود: قیمت خودروها در کشور باید توسط شورای رقابت تعیین شود و شرکت‌های خودروسازی اجازه قیمت‌گذاری در این حوزه را ندارند.

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اگر شرکت‌های خودروسازی می‌خواهند آپشنی به خودرو اضافه کنند باید این کار اختیاری و اجازه و رضایت مشتری انجام شود و اگر مشتری رضایت داشت، هزینه آن را بپردازد و آپشن به خودروی وی اضافه شود.

  جدی خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفتم افزایش قیمت خودروها توسط سایپا و ایران خودرو غیرقانونی است و دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی باید به موضوع ورود کنند و این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهند.

  وی افزود: مشکلات موجود در حوزه خودرو در بحث کیفیت و قیمت، با رقابتی کردن فضای بازار از طریق واردات خودرو انجام می‌شود و ما باید در این مسیر حرکت کنیم.

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: از سال 90 تا 96 ما شاهد حاکم بودن فضای مناسب و مساعدی بر بازار خودروی کشور بودیم که هم خودرو در داخل تولید و مونتاژ می‌شد و هم واردات خودرو به کشور را داشتیم و یک فضای رقابتی در فضای کشور شکل گرفته بود.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *