×

جعفر خانی شبلو
اراده ای برای مبارزه با فساد در شهرداری وجود ندارد

 • کد خبر: 173818
 • 10 اردیبهشت 1400
 • حقوق دان تبریزی با ابراز تاسف از رخنه مظاهر و بسترهای فساد در مدیریت شهری تبریز، برخورد با فساد را نیازمند تغییر رویه های مدیریتی در این مجموعه دانست.
  اراده ای برای مبارزه با فساد در شهرداری وجود ندارد
 • به گزارش نوبر، “جعفر خانی شبلو” گفت: متاسفانه برخلاف ادعاهای بسیار و علی رغم شعارهای دهان پرکنی که مدیران شهری هر از گاهی پیرامون موضوع فسادستیزی سر می دهند، هیچ اراده ای برای مبارزه و ریشه کن کردن فساد در مجموعه شهرداری تبریز وجود ندارد و همچنان خبری از انسداد گلوگاه های فساد در این مجموعه نیست.

  وی افزود: برخلاف تصور، مبارزه با فساد در شهرداری تبریز، البته اگر اراده و عزمی برای آن وجود داشته باشد، بسیار آسان است؛ اما متاسفانه موضوع مبارزه با فساد، تنها در مرحله شعار و نظریه پردازی های مدیران شهرداری متوقف و به ابزاری برای رفتارهای پوپولیستی تبدیل شده و اثری از اقدامات عملی و اجرایی در این مسیر نیست.
  حقوقدان تبریز در ادامه، ملاک قرار دادن قانون و عمل به مر قانون را تنها راه مصون سازی سیستم مدیریتی شورا و شهرداری از فساد دانست و افزود: تنها راه مبارزه عملی و مسوولانه با فساد و بسترهای آن، بازگشت به قانون و حاکمیت آن بر تمام شئونات و ارکان تصمیم سازی، تصمیم گیری، اجرایی و نظارتی در مدیریت شهری است.

  خانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تغییر رویه ها و شیوه های مدیریتی و نظارتی در دوره بعدی شورا و شهرداری، امید به تحقق آرمان مبارزه با فساد و سالم سازی محیط در بدنه شهرداری افزایش یابد.

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *