13:58

1401/11/06

آثار “نور فاطمی” و “نقش مانا” در نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی وررزشی شهرداری تبریز از اکران آثار منتخب دو کارگاه “نور فاطمی” و” نقش مانا” در نگارخانه ای به وسعت یک شهر در قالب بیلبوردها و فضاهای تبلیغاتی شهر تبریز خبر داد.

blank

به گزارش نوبر، امیر نصیربیگی با بیان اینکه طی هفته گذشته و همزمان با ایام فاطمیه، کارگاه خوشنویسی کتابت “نور فاطمی” با همراهی گسترده خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز تبریز همراه بود، افزود: همچنین نمایشگاه و کارگاه نقاشی و گرافیک “نقش مانا” نیز با حضور هنرمندانی سرشناس از نقاط مختلف کشور برگزار شد و با ارائه طرح های ماندگار دنبال شد.

نصیربیگی افزود: این آثار که صورت زنده اجرا می شدند مورد استقبال و مسئولان و نیز هنرجویان قرار گرفتند و به تجربه ای ماندگار در حوزه فعالیت های هنری سازمان و مجموعه شهرداری تبریز تبدیل شدند.

وی ادامه داد: از آنجا که این آثار، ارزش هنری والایی دارند و به نوعی اردات ورزی هنرمندان به ساحت قدسی حضرت فاطمه زهرا(س) به شمار می روند، بنا داریم زمینه های اکران و دیده شدن بیشتری برای آنها فراهم کنیم.

نصیربیگی افزود: این آثار از اول دی ماه سالجاری اکران و برای عموم شهروندان در معرض نمایش قرار خواهد گرفت تا فضای تبریز، رنگ و بویی فاطمی به خود بگیرد و سیمای این شهر که سالها با عطر ولایت و دوستی به ایشان گره خورده است، هر چه بیشتر عیان شود.

همایش خوشنویسی نور فاطمی و کارگاه نقاشی و گرافیک نقش مانا با حضور ۱۵۰ هنرمند برجسته خوشنویس، نقاش، طراح و گرافیست به مدت دو روز در خانه هنر تبریز به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و همراهی نهادهای فرهنگی شهر برگزار شد.

مصلای تبریز، میزبان آثار هنری “نقش مانا” و”نور فاطمی”

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: آثار دو رویداد فرهنگی و هنری “نقش مانا” و “نور فاطمی” در معرض دید نمازگران تبریزی قرار خواهد گرفت.

حسین باهر، با اشاره به برگزاری موفق دو رویداد فرهنگی و هنری “نقش مانا” و “نور فاطمی” که در قالب سوگواره فاطمی سازمان برگزار شده بود، افزود: این رویداد یکی از فعالیت ماندگاری بود که توجه خاصه حضرت فاطمه زهرا (س) جامه عمل به خود پوشید و توانست محملی برای ارادت ورزی به ساحت قدسی اهلبیت عصمت و طهارت باشد.

وی افزود: همایش خوشنویسی نور فاطمی و کارگاه نقاشی و گرافیک نقش مانا با حضور ۱۵۰ هنرمند برجسته خوشنویس، نقاش، طراح و گرافیست به مدت دو روز در خانه هنر تبریز به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و همراهی نهادهای فرهنگی شهر برگزار شد.

باهر اظهار کرد: به همین منظور و برای ارائه این آثار برای نمازگزاران، نمایشگاهی از اثار یاد شده در حل محصلای اعظم امام خمینی تبریز اکران خواهد شد.

معاون فرهنگی هنری سازمان ادامه داد: این نمایشگاه، روز جمعه دوم دی ماه، و در قالب سایر رویدادهای سوگواره فرهنگی فاطمی تبریز، در محل مصلای اعظم امام خمینی تبریز برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *